Dzieci idą spać - o czym warto pamiętać?

Dla wielu rodziców i ich dzieci wieczór to często newralgiczny czas. Przygotowanie do snu jest tym samym wyjątkowo ważne i wymaga najczęściej kilku niewymagających, jednak ważnych kroków. Dobrym rozwiązaniem jest trzymanie się określonej godziny na sen, która przez pewien czas będzie konsekwentnie utrzymywana. Przede wszystkim należy zapewnić wyciszenie otoczenia, brak rozpraszających dźwięków i innych czynników, które mogłyby rozproszyć dziecko. Można za to zastosować delikatne oświetlenie, spokojną muzykę oraz wcześniejszą kąpiel z aromatycznymi olejkami. Dzieci, szczególnie te nieco starsze, do snu wybierają sobie również ulubioną zabawkę, maskotkę, która towarzyszy mu niekiedy przez większość dnia. Warto o niej pamiętać głównie, dlatego że jej brak może spowodować prawdziwe problemy przed snem.